Basın Yayın

Serinhisar Halk Eğitim Merkezi'nden Kadınlara 'Mikro Kredi' Semineri

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Denizli Şubesi ve Denizli Belediyesi'nce ortaklaşa yürütülen ve "Ekonomiye Kadın Gücü" Projesi kapsamında düzenlenen seminer, Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cengiz Sarıca, seminerin açılışılında yaptığı konuşmada, sermayesi olmayıp gelir getirici bir faaliyete başlamak, kendi işini kurmak isteyen kadınlar için "Mikro Kredi" semineri düzenlendiğini belirtti.

Serinhisar ilçe merkezi, kasaba ve köylerinde yaşayan kadınlardan kendi işini kurmak isteyenlere "Mikro Kredi" hakkında bilgi verileceğini ifade eden Barıca, "Buradaki amaç kadınların yapmış oldukları, yapmakta oldukları üretimlerini ekonomiye kazandırmak ve kadınlara girişimcilik ruhunu aşılamaktır. Kadınlarımız, Halk Eğitim kurslarında öğrenmiş oldukları el örgüsü, oya, takı tasarım, ahşap boyama gibi birçok ürünü pazarlayabilmek ve ileride işlerini büyüterek kendisine ait işyerleri, satış yerleri açabilmeleri hatta internet üzerinden satış yapabilmeleri için bilg sahibi olacak" dedi.

Denizli Belediyesi Mikro Kredi Sorumlusu Damla Yılmaz, kadınlara Mikro Kredi hakkında bilgiler verdi.

yükleniyor..